Sivu 1/1

Moskova sightseeing

Lähetetty: 18 Heinä 2015 13:57
Kirjoittaja jonimese
Lopulta löytyi itselle ja vaimolle sopiva matka-aihio! Alkuinnostuksissa jo saatu paljon aikaan, valtavasti herännyt kysymyksiä! Kyselen niitä tässä matkanvarrella.
Yritettiin saada mahdollisimman vähätöinen mutta ainakin perä jouduttiin rakentamaan uusiksi (tehty) ja vessa/takarappukäytävä menee uusiksi (purettu)..

Kiitos kaikille hyvistä vinkeistä:) mukavan olosta porukkaa täällä! Yksi kylähullu kävikin jo hakemassa penkkejä. Niitä on vieläkin jos joku tarvitsee. Saa jos antaa hakiessa rakenteluvinkkejä;D

Re: Moskova sightseeing

Lähetetty: 18 Heinä 2015 14:01
Kirjoittaja Bussiton
Tervetuloa ! Hyvin on nytkähtänyt liikkeelle.

Re: Moskova sightseeing

Lähetetty: 18 Heinä 2015 19:52
Kirjoittaja pali
:lol:
kiitos penkeistä....ne onkin jo pesty ja paikoillaan...turvavöitä odotellessa..nekin tilattu...ei muuta kun vetoja vaan hyvältähän tuo jo näyttää.. :D aina kun jotain purkaa niin sille on sitten "pakko" tehdä jotain, kun ei voi keskeneräiseksi jättää.. :)

-Pali-

Re: Moskova sightseeing

Lähetetty: 18 Heinä 2015 20:04
Kirjoittaja ae70
Tervetuloa, komia on johtotähti

Re: Moskova sightseeing

Lähetetty: 18 Heinä 2015 21:52
Kirjoittaja jonimese
Taas tuli lauantai käytettyä "viisaasti". Tarkoitus oli päästä kasailemaan suihkun ja vessan lattiaa ja seiniä mutta menikin taas kaikki aika purkamiseen:D Toivottavasti saa johonkin vedettyä rajan ennenkun koko auto on purettu "/ Täytyy käydä ostamassa koko Jyväskylä tyhjäksi neliöputkesta maanantaina

Re: Moskova sightseeing

Lähetetty: 18 Heinä 2015 22:05
Kirjoittaja wiima63
Onnittelut. Itse väänsin autosta viimekesänä kauppaa mutta sillon ei käynyt huutokaupassa arpaonni. Hyvä että vee8 mersu pääs kylähulluihin :)

Re: Moskova sightseeing

Lähetetty: 18 Heinä 2015 22:20
Kirjoittaja -LÄTSÄ-
Moikkelis... :)
Ja tervetuloa ja onneks olkoon rojektista... :)
"vetää raja"... hmm...kumpa itellä ois edes nanosekunniksi tullu tuo alussa mieleen...tahikka nytte... :D
Omasta puolestani voin sanoo että vaik kuinka otti pattiin hitsailla ja parsia mätää paskaa läjään... nytten se lähinnä naurattaa...ja oli ainakin omassani se "helpoin" osa rojektia... :) eli sitä ei varmasti kannata murehtia... :) vaikka ny ärsyttääkin... ni sieltä se tulee... :) ja sitten ku on sen tehny ni feelis siitä on aika hyvä... :)
"bodia ja tsemppistä" vaan hyvä siitä tulee vaik välillä vastustaaki... :wink: :)

Re: Moskova sightseeing

Lähetetty: 26 Heinä 2015 21:04
Kirjoittaja drtdg
go moscow!

Re: Moskova sightseeing

Lähetetty: 27 Heinä 2015 14:26
Kirjoittaja Iski
Onnea ja voimii projektiin :)

Re: Moskova sightseeing

Lähetetty: 27 Heinä 2015 21:36
Kirjoittaja jonimese
Ensimmäine rälläkkä leikkasi kiinni jo:D Oli vielä Makitan muka parempi laite... No kokeillaan seuraavaksi sinistä Boschia...

Re: Moskova sightseeing

Lähetetty: 05 Syys 2015 21:24
Kirjoittaja jonimese
Vaimo päivitti bussiuutisia blogiinsa. Kuvia ja tarinaa.. Käykää kurkkaamassa. Uusia kuvia tulossa pian. Etenee, etenee.. :D
http://kukapelkaaaitia.blogspot.fi/2015 ... ailua.html

Re: Moskova sightseeing

Lähetetty: 05 Syys 2015 23:25
Kirjoittaja Selfie
Hienoa tarinaa, voimia projektiin! Koneesta sitä ainakin löytyy :)