Sivu 1/1

Tipaton tammikuu kohta ohi...

Lähetetty: 31 Tammi 2007 21:54
Kirjoittaja juutas78
Noo mulla kortti ollu jo 3 viikkoo pois ja 2 jälellä eli onhan täs oteltu kun on ollu inkoossa täys päiväsesti puhaltamassa ja maalaamassa :roll:

Aina pitaa vahan kattoa,,

Lähetetty: 01 Helmi 2007 03:52
Kirjoittaja kuoppaukko
Ettei ajaudu joutavanpaivaisiin vaikeuksiin,, Useimmiten kuitenkin viskipullo tai pullo maailman parasta ginia- Bombay Saphire- on katkossa kaden ulottuvilla,,,

Lähetetty: 01 Helmi 2007 16:10
Kirjoittaja Tare
Eipä vielää ole niin huonoa omatuntoa ollu juomisesta,et tarvis tipattomia pidellä...ja muoti-ilmiö tuo periaatteessa onkin..

Lähetetty: 01 Helmi 2007 16:39
Kirjoittaja Jone
Ei mitään tipattomuuksia. Viina on viisasten juoma ja sitä juodaan silloin kun siltä tuntuu.

Lähetetty: 01 Helmi 2007 20:47
Kirjoittaja jones69
äsken naukkasin helmikuun ensimmäisen kylmän koffin... maku oli jopa erikoinen... vähän niinkuin alkoholiton nikolai, mutta joku oli sekottanu finlandiaa sinne sekaan... ei paha... NAMI!

Lähetetty: 01 Helmi 2007 21:26
Kirjoittaja kimi69
oli pakko käydä eile kaupast ostaa kylmä koffi ja oottaa yyks piitkää kulaus.

Lähetetty: 08 Helmi 2007 21:20
Kirjoittaja edi
Kyllä rupee janottaa teiän jutut.

Lähetetty: 08 Helmi 2007 21:42
Kirjoittaja Jone
Eilen janotti kovasti. Niin kovasti että vielä aamullakin janotti. :wink:

Lähetetty: 10 Helmi 2007 22:09
Kirjoittaja otto
pidin ekakerran tipattoman tammikuun.???!!! ei hassumpi.mutta myös savuttoman,kokeilkaapassitä.ja savuton jäi päälle.!!!!

Tipaton tammikuu,,

Lähetetty: 11 Helmi 2007 00:31
Kirjoittaja kuoppaukko
Olisiko pojilla allakka vahan vinossa??? Tipaton tamikuu loppu mulla jo pari viikkoa sitten,, Tata kirjoittaessa on 11 Helmikuuta/ 11.20am. No,, ei se mitaan krapula mullakin,, Vanahat ruukasi meillapain sanoa etta konjakkia korkillinen paivassa pitaa sydamen kunnossa,, Mulle laakari sano kun terveytta arvosteli etta saat ottaa,, lasillisen kuivaa valkoviinia pari kertaa viikossa,, Mina kylla yritin kommentoida etta viinien suhteen- meilla- pullo on aina ollut pienin tunnettu mitta,, No,, han piti mielipiteensa/ kaytantonsa ja mina omani,, "Jokainen tulukoon omalla uskollaan autuaaksi" siteerasi aitimuorini ennen raamattua,,

Lähetetty: 13 Helmi 2007 18:11
Kirjoittaja diesel
Miksi pitäisi tipatonta, kun osaa käyttää alhomaholia kohtuudella muutenkin. 8)

Tipaton

Lähetetty: 15 Huhti 2007 11:17
Kirjoittaja KajNyy1
Ennen se oli aina Tammikuu mutta nyt seuraava kuukausi kotiin paluun jälkeen, tänä vuonna toukokuu. :( oiskohan vietetty jo 15 vuotta tipatonta kuukautta per vuosi.

Mikäihmeentipatontammikuu

Lähetetty: 09 Touko 2007 15:04
Kirjoittaja kuskinpoika sjostedt
Mikäihmeentipatontammikuu? Kertokaa ihmeessä tietämättömälle? :?:

Re: Tipaton tammikuu kohta ohi...

Lähetetty: 26 Syys 2011 00:17
Kirjoittaja mikko
sori että nostan tän lähes herodeksen aikaisen viestiketjun taas näkösälle.. sattu vaan siel.. silmään, ku rommipullon korkkia oon tos työpäivän jälkeen aukonu.. niinku lääkkeeks, ja yhtälailla fiilistelläkseni toisen foorumin perinteistä risteilyä joka viikonloppuna jatkojuhlineen tuli ja meni.

miun tipaton tammikuu loppu muistaakseni vuonna '98..